БУКСИРУВАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТРАНСПОРТНИХ СОСТАВІВ - Пункт 6
23.5. Буксирування механічного транспортного засобу на жорсткому або гнучкому зчепленні повинно здійснюватися лише за умови, що за кермом буксированого транспортного засобу перебуває водій (крім випадків, коли конструкція жорсткого зчеплення забезпечує буксированому транспортному засобу повторення траєкторії руху транспортного засобу, що буксирує, незалежно від величини поворотів).
При буксируванні на гнучкій або жорсткій зчіпці, коли транспортний засіб, що буксирується, не повторює траєкторію руху буксируючого, необхідність наявності водія в транспортному засобі, що буксирується, викликана забезпеченням постійного контролю за рухом (при буксируванні на гнучкій зчіпці, щоб буксирувальний трос не провисав) і надійністю буксирувального пристрою, а також спостереженням за рухом та маневрами автомобіля-тягача. Оскільки особа, яка перебуває за кермом транспортного засобу, що буксирується, також є водієм (згідно з терміном «водій»), у неї має бути посвідчення на право керування транспортним засобом цієї категорії.
Виходячи з вимог пункту, при буксируванні на жорсткій зчіпці, коли її конструкція забезпечує рух транспортного засобу, що буксирується, по траєкторії буксируючого, в кабіні автомобіля, що буксирується, водій може бути відсутнім. Зазначені в цьому пункті вимоги, що стосуються буксирування на жорсткій зчіпці (що забезпечує надійніше транспортування порівняно з гнучкою), передбачають, що під час такого буксирування на поворотах не має збільшуватися смуга руху зчеплених транспортних засобів.