ДИСТАНЦІЯ, ІНТЕРВАЛ, ЗУСТРІЧНИЙ РОЗ’ЇЗД
13.1. Водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Під час вибору безпечного інтервалу руху водій зобов’язаний враховувати швидкість руху, траєкторію руху транспортних засобів та інших учасників дорожнього руху, тип транспортного засобу, особливості вантажу, який він перевозить, тощо. Слід пам’ятати, що під час вибору безпечного інтервалу руху водій зобов’язаний рухатися якомога ближче до правого краю проїзної частини і дотримуватися допустимих інтервалів: не менше 0,8 м і не більше 2,5 м, для того щоб виключити можливість уклинювання інших транспортних засобів.
13.2. На дорогах поза населеними пунктами водії транспортних засобів, швидкість яких не перевищує 40 км/год, повинні дотримувати такої дистанції, щоб транспортні засоби, які виконують обгін, мали змогу безперешкодно повернутися на раніше займану смугу руху
Транспортні засоби, швидкість руху яких з певних причин не перевищує 40 км/год, на вузьких дорогах поза населеними пунктами можуть стати перешкодою для транспортних засобів, що рухаються з більшими швидкостями, що може призвести до виникнення ДТП. Тому транспортні засоби, що рухаються зі швидкістю до 40 км/год, повинні витримувати таку дистанцію, яка дала б можливість іншим транспортним засобам, що здійснюють обгін, своєчасно повернутися на смугу, з якої вони почали виконувати цей маневр, і звільнити смугу зустрічного руху.
13.3. Під час обгону, випередження, об’їзду перешкоди чи зустрічного роз’їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху.
Недотримання безпечного інтервалу між транспортними засобами є однією з основних причин виникнення ДТП на дорогах з інтенсивним рухом транспортних засобів, тому його дотримання приписане окремим пунктом Правил дорожнього руху, в якому наведені випадки, коли досить імовірне виникнення небезпеки.
13.4. Якщо зустрічний роз’їзд утруднений, водій, на смузі руху якого є перешкода чи габарити транспортного засобу, яким він керує, заважають зустрічному руху, повинен дати дорогу. На ділянках доріг, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск», за наявності перешкоди дати дорогу повинен водій транспортного засобу, що рухається на спуск.
Вимога даного пункту Правил дорожнього руху поширюється на випадки, коли утруднений зустрічний роз’їзд і відсутні знаки 2.5 «Перевага зустрічного руху» і 2.6 «Перевага перед зустрічним рухом».
На спусках і підйомах, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск», незалежно від наявності перешкоди на проїзній частині перевагу в русі мають транспортні засоби, що рухаються на підйом. Вимоги щодо руху гірськими дорогами і на крутих спусках викладені в розділі 28 даних Правил.
2.5
2.6