РУХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ У КОЛОНАХ

25.1. На кожному транспортному засобі, що рухається в складі колони, встановлюється розпізнавальний знак «Колона», передбачений підпунктом «є» пункту 30.3 цих Правил, і вмикається ближнє світло фар.

Це положення, так само як і термін «колона транспортних засобів», описаний у п. 1.10, визначає, як має бути позначено організовану колону транспортних засобів, ґрунтуючись на вимогах пп. 9.8 а та 30.3 є ПДР.

25.2. Транспортні засоби повинні рухатися в колоні лише в один ряд якнайближче до правого краю проїзної частини, за винятком випадків, коли вони супроводжуються оперативними транспортними засобами.

Даний пункт Правил визначає розташування колони в межах смуги для руху транспортних засобів. Виїжджати на суміжну ліву смугу транспортним засобам, що рухаються в колоні, не забороняється у наступних випадках: для об’їзду перешкоди на смузі руху колони, об’їзду транспортних засобів, що стоять, повороту ліворуч, розвороту, а також якщо вони супроводжуються транспортними засобами оперативних служб з червоним, синім і червоним, зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками та (або) спеціальними звуковими сигналами.

25.3. Швидкість руху колони та дистанція між транс­портними засобами встановлюються старшим колони або за режимом руху головної машини відповідно до вимог цих Правил.

Швидкість колони не повинна перевищувати загальних і спеціальних обмежень швидкості руху, встановлених цими Правилами дорожнього руху. Швидкість руху в колонах встановлюється і контролюється першою машиною, що рухається в колоні. Встановлені обмеження швидкості руху (розділ 12 цих Правил) не поширюються на транспортні засоби, що рухаються в колоні, яку супроводжують оперативні транспортні засоби.

25.4. Колона, що рухається без супроводження оперативними транспортними засобами, повинна бути розділена на групи (не більше п’яти транспортних засобів у кожній), дистанція між якими повинна забезпечувати можливість обгону групи іншими транспортними засобами.

З метою забезпечення можливості обгону колони поодинокими транспортними засобами вона має бути поділена на групи (не більше п’яти транспортних засобів у кожній). Дистанція між такими групами має бути достатньою для безпечного здійснення обгону, якщо колона рухається дорогою, на якій є по одній смузі для руху в кожному напрямку.

Це не стосується колон, що супроводжуються автомобілями оперативних або спеціальних служб із ввімкненими проблисковими маячками та/або спеціальними звуковими сигналами, згідно з п. 25.1 ПДР.

25.5. У разі зупинки колони на дорозі на всіх транспортних засобах вмикається аварійна сигналізація.

Даний пункт Правил дорожнього руху підкреслює вимогу пункту 9.9 д), згідно з якою під час зупинки колони на всіх транспортних засобах має бути увімкнена аварійна світлова сигналізація.

25.6. Іншим транспортним засобам забороняється займати місце для постійного руху в колоні.

Займати місце для постійного руху в колоні забороняється, оскільки такий рух може бути небезпечним для водіїв, які не володіють інформацією про порядок руху колони і порядок подання попереджувальних сигналів в колоні.